Akü & Jant Satış

Akü & Jant Satış

Akü Satış

Fuat Group Akü Satışı

Fuat Group olarak İstanbul'da Anadolu yakasında Kartal akü satışı ile sizlere sunduğu ürün grubunda birbirinden farklı markaları içeren aküler bulabilirsiniz. Ayrıca, amperlere göre de çeşitlerimiz bulunmaktadır. Hangi tipe ait aracınız var ise ona uygun olan aküyüde size temin etmekteyiz.

Akü Nasıl Bağlanır?

Araba aküsünü bağlarken önceden oluşan bir korozyon olup olmadığını kontrol edin. Eğer korozyon oluşmuşsa, korozyona uğramış parçaları temizleyin. Akü kablolarını bağlarken açık uçlu anahtar kullanın. Aküler de bağlantı yapılırken, önce pozitif (+) kablonun, sonra da negatif (-) topraklı kablonun bağlanmasına dikkat edilir. Anahtar yardımıyla kutup başlığını sıkın.

Akülerin bağlantıları yapılırken, Mutlu Akü gibi tecrübeli ve uzman akü üreticilerinin aküler hakkındaki tavsiyelerinden yararlanılabilir. Akü araca yerleştirilmeden önce kabloları pozitif (+) ve negatif (-) olacak şekilde işaretleyin. Aynı kutuplar birbirine denk gelecek şekilde bağlantıyı yapın. Daha sonra akünün akü tablasında sağlam duracak şekilde bağlantıları takıp sıkıştırın.

Jant Satış

Fuat Group JANT Satışı

Fuat Group olarak İstanbul'da Anadolu yakasında Kartal jant satışı ile sizlere sunduğu ürün grubunda birbirinden farklı markaları içeren jantları bulabilirsiniz. Ayrıca, teker boyuna  göre de çeşitlerimiz bulunmaktadır. Hangi tipe ait aracınız var ise ona uygun olan jantlarıda size temin etmekteyiz.

Araçlardaki aks sistemi, diferansiyelden almış olduğu dönme hareketini tekerleklere iletmeyi sağlayan bölümdür. Jant ise araçların aks sisteminde bulunur. Aracınızın hareket edebilmesi için dönen elemanlardan birisidir. Jantlar performans, sürüş konforu ve sürüş ekonomisi sağlamanıza yardım eder. Bu yüzden araç için en uygun jant modelinin tercih edilmesi sürücü için büyük bir önem taşır. Araca en uygun jantı seçerken jant ölçüleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu ölçüler jantın genişliği, jantın çapı, flanş tipi, jant offseti, bijon adedi, bijon aralığı ve merkez boşluğu gibi değerleri kapsar. Bunun yanında jantlar, araca daha şık ve daha sportif bir görünüm kazandırmak için de tercih edilir. Jantlar pek çok çeşide sahiptir.

İç lastiksiz jant, şamrele sahip olmayan jant tipleridir. Piyasada en çok tercih edilen jant tipleridir. Bu tip jantlara yalnızca dış lastik takılır. Jant ile lastiğin birbirine yapışmasıyla hava kaçması engellenir. Bu sayede iç lastik kullanımına gerek kalmaz. İç lastikli jantlar, şamrel kullanan jant tipleridir. Bu jantlar segman, göbek ve çember gibi bölümlere sahiptir. Şamrel sayesinde dışarıya hava kaçması engellenir. Göbeksiz jantlar ise hem şamrelli hem de şamrelsiz kullanılabilirler. Jantları; çelik jant, alüminyum alaşımlı jant, magnezyum alaşımlı jant gibi üretildiği maddeye göre de ayırabiliriz.

Whatsapp