Forklift Lastiği

Forklift Lastiği

Forklift Lastiği

Forklift lastiği, forkliftin çalışmasının ne anlama geldiğini belirlemenin en ayrılmaz bölümüdür. Üç tür forklift lastiği vardır. Havalı Forklift Lastikleri, dolgu forklift lastiği ve Poliüretan Forklift Lastikleri. En çok tercih edilen ve kullanılan havalı Forklift Lastikleridir.

Havalı Forklift Lastikleri

Havalı Forklift Lastikleri sert dış mekan kullanımı için tercih edilenler arasındadır. Bu forklift lastikleri, iş kamyonlarında bulunan ağır hizmet lastiklerine benzemektedir. Hava ile doldurulur ve uzun ömürlü bir lastiktir ve geniş, derin dişler bulunmaktadır.

Dolgu Kauçuk Forklift Lastikleri

Dolgu Lastikli Forklift Lastikleri görüntüleri havalı forklift lastikler ine benzemektedir. Dolgu Kauçuk Forklift Lastiği Havalı Forklift Lastikleri ile benzer lastikten yapılmıştır, fakat hava ile doldurulmak yerine, bir metal bandın etrafına sarılmış, tamamen dolu olan kauçuklardır. Dolgu Lastikli Forklift Lastikleri uzun ömürlüdür ancak aracınız için daha az korumaya sahiptir. Dolgu Kauçuk Forklift Lastikleri dış alanlarda kullanılabilir, fakat yalnız daha basit işler için kullanılabilir. Ağır hizmet işler için, Havalı Forklift Lastikleri gerekmektedir, poliüretan forklift lastiği de olabilir.

Poliüretan Forklift Lastikleri

Poliüretan Forklift Lastikleri daha çok elektrikli, kapalı alandaki forkliftler için uygundur. Lastikler hafiftir ve düşük yuvarlanma direnci ve iyi çekiş imkanı sunar. Pek çok forklift belirli bir lastik ile yapılmıştır. Bir Poliüretan Forklift Lastiğini çıkarmanız ve bir Havalı Forklift Lastiğinin üzerine takmanız olası olmayabilir. Lastikler hakkında daha detaylı bilgi için daima bireysel forkliftinizin kullanım kılavuzuna bakmak gerekir.

Forklift lastigi fiyatında kullanıma uygun olan lastik çeşitlerinde kaliteli ürünlere yönelmek gerekmektedir. Uzun vadede yeni bir Forklift Lastik ihtiyacının olmaması için ürün seçiminizi özenli yapmalısınız. Bu lastik türleri kendi içerisinde iki gruba ayrılıyor. Bunlar dolgu lastikler ve havalı lastiklerdir. Hangi ürün grubuna gereksiniminiz olduğunu kesin olarak belirlemeniz gerekmektedir

Whatsapp