Rot Balans İstanbul Kartal Bölgesi

Rot Balans İstanbul Kartal Bölgesi

Pilot Lastik

Araçların lastik ayarlarının yapılmasına rot balans ayarları denir. Firmamız İstanbul/Kartal Bölgesi alanında hizmet vermektedir. Araçların her 5.000 km ile 10.000 km'de bir rot balans ayarının yapılması gerekmektedir. Özellikle bozuk yollarda, kasisli ve çukurlu bir yol kullandıysanız mutlaka rot balans ayarlarına bakmanız gerekir.

Rot Ayarı Nedir?

Rot ayarı için tekerlekler rot ayarının programının bulunduğu bilgisayara bağlanır. Bu bilgisayarlar rot ayarının bozukluğunun durumunu bildirirler. Rot ayarı yapılmaya başlanır. İki tekerlek birbirine paralel olduğunda rot ayarı olmuş demektir. Aracın rot ayarı bozuksa tekerlek dişlileri sıyırır. Buda lastiklerin çabuk eskimesine neden olur. Tekerlekler ses yapmaya başlar.

Balans Ayarı Nedir?

Balans ayarı için aracın bütün tekerlekleri sökülür. Jantlar ve lastik basıncı kontrol edilir. Araç bilgisayara bağlanır varsa bozukluğu tespit edilir. Tekerleklerin gerekli yerlerine ağırlık koyarak balans ayarını tamamlarlar. Balans ayarı tekerlekleri eşit derecede ağırlık gitmesidir. Balans ayarı bozulan araçlarda titreme olur. Araç hızlanırsa bu titremede hıza göre aynı oranda artacaktır.

Firmamız Hakkında

Firmamız uzun yıllardır lastik üzerine 7/24 hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet vermek hedeflerimiz arasında yer alır. Lastik satışı, lastik ayarları ve akü ile ilgili her türlü hizmet uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. İstanbul/Kartal Bölgesi merkezimiz de toptan ve perakende satışın yanında servis imkanımızda bulunmaktadır. Teknolojik olarak alt yapımız oldukça zengindir. Bu nedenle çözümlerimiz bir o kadar hızlı ve güvenilirdir.

Whatsapp