Kepçe Lastiği

Kepçe Lastiği

Kepçe Lastiği

İş makineleri, yapı ve inşaat sektörleri başta olmak üzere çeşitli işlerde kullanılan çok amaçlı makinelerdir. Çoğunlukla lastikli ve paletli olmak üzere iki türleri bulunmakta ve en çok tercihen kullanılmaktadır. Kullanılacakları alanlara bağlı olarak iş makineleri seçimi de işveren firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu iş makinelerinden biri de kepçelerdir. Kepçe operatörleri tarafından kullanılan bu iş makineleri sayesinde çok miktarda toprak işlenmekte ya da yerden alınarak kamyon ve benzeri depolama kasası olan araçlara yüklenmektedir.

Kepçelerin, alınan toprağı veya başka bir yükü, kamyon kasalarına yüklemek ya da istenilen başka alanlara, arazilere boşaltmak için bu işi gören büyük hazneli kepçesi bulunmaktadır. Kepçe ismini de buradan gelmektedir. Kepçe makinelerinin düzgün ve etkin bir şekilde görevlerini yerine getirerek işlerin aksamaması için sağlam lastiklere sahip olması gerekir. Kepçeleri oluşturan diğer tüm mekanik parçalar ancak sağlam lastiklerle birlikte istenilen amaca hizmet edebilmektedir. Bu sebeple bu iş makinelerinde en çok ihtiyaç duyulan parçaların başında kepçe lastiği gelmektedir.

Kepçe Lastiği Nereden Alınır?

Kepçe lastiğini, iş makineleri parçaları ve lastikleri konusunda uzun yıllardır kaliteli ve güvenilir bir satış hizmet sunan, geniş bir müşteri portföyüne, servis ve nakliye ağına sahip profesyonel firmalardan alabilirsiniz. Bu firmalar, bünyelerinde çalışan uzman kadrosu ile her türlü ihtiyaçlarınıza anında çözümler üretebilmekte istediğiniz ürünleri, kepçe lastikleri gibi en kısa zamanda en uygun fiyat seçenekleri ile sizlere ulaştırabilmektedir. Kartal bölgesinde ikamet edenler için, yaygın bir hizmet ağı olup İstanbul'da kurulan ve faaliyet gösteren firmalar dikkate alınmalı.

Bu firmaların arasında Fuat Grup kapsamında faaliyetlerini başarı ile sürdüren Fuat Otomotiv en doğru ve güvenilir adreslerin başında geliyor. Firma, yılların verdiği deneyim ile araç lastikleri satışı yanında araç bakımı ve tamiri ile de 2004 yılından günümüze kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerinin takdirini topluyor. Yaz lastiği, kış lastiği, kepçe lastiği gibi ağır işmakineleri lastikleri, dört mevsim lastik hatta helikopter lastiğine kadar çok geniş bir ürün yelpazesine haiz. Fuat Otomotiv, Kartal'da kurulmuş olup, Kartal bölgesindeki tüm ihtiyaçlarınıza hızlı ve etkin bir şekilde cevap vermektedir.

Kepçe Lastiği Alınırken Dikkat Edilecek Hususlar

Forklift, Loader iş makineleri gibi kepçe iş makineleri içinde lastik seçimlerinde dikkat edilecek önemli hususlar vardır. Öncelikle alınacak lastiğin, monte edilecek kepçe iş makinesi ile uyumlu olması ve kaliteli malzemeden üretilen, belli markaların adını taşımasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kepçe lastiğinin seçiminde kullanılacağı mevsim düşünülerek alınacak lastiğin, yaz-kış şartlarına uyumu incelenmeli eğer uzun süre kullanım düşünülüyorsa dört mevsim lastik seçenekleri de incelenmelidir. Alınacak lastiğin garanti kapsamı da detaylı olarak öğrenilmelidir.

Piyasadaki ürün fiyatları incelenmeli ve satışa sunulan lastiğin fiyat karşılaştırılması yapılmalıdır. Aynı ürünü daha uygun fiyatlara satın alma şansı varken bu durum gözden kaçırılmamalıdır. Ana markalara ek olarak ana markaların daha uygun bütçeli seçeneklerine yani kaliteli yan ürünlerini de satışa sunan Fuat Otomotiv gibi firmalara başvurulması da uygun olacaktır. Kartal bölgesindeki kepçe lastikleri alımlarınızda tüm bu noktaları gözden geçirerek seçim yapmanız firmanızın yararına olacaktır.

Whatsapp