İstanbul Rot & Balans

İstanbul Rot & Balans

İstanbul Rot & Balans

Araçlarımızın sağlıklı bir şekilde hareket edebilmesi için bazı periyodik kontrol ve motor bakımlarının yapılması gereklidir, fakat periyodik motor bakımı dışında aracın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi ve sürüş keyfinin sürekliliği için rot ve balans ayarlarının da düzenli bir şekilde yapılması gereklidir. Rot ayarı, direksiyon hangi yöne çevrilirse tekerleklerin de o yöne dönmesini sağlayan ayardır. Örnek olarak, direksiyon tam sağa çevrildiğinde tekerleklerin de tam sağa dönmesi gereklidir. İşte bu durumu gerçekleştiren rot ayarıdır. Balans ayarı ise aracın sahip olduğun tekerlekler arasındaki açıların birbirine eşit olması durumudur.

İstanbul rot ve balans ayarı yapan pek çok firma ve şirket arasında en çok tercih edilen Fuat Otomotiv Şirketi, müşterileri için en kaliteli hizmeti sunarken, en iyi ürünleri de üretmeye devam etmektedir.

İstanbul Rot & Balans Ayarı ve Lastik Basıncı

Lastik basıncı, rot ve balans ayarı ile ilişkili bir olup, bazı durumlara sahiptir. Bu durumlar aşağıdaki gibidir:

  • Lastik basıncı, üreticinin önerdiği ve tavsiye ettiği basınçta olmalıdır. Önerilen basınç seviyeleri, kapı içerisinde bulunan etiketlerde görülebilir.
  • Aracın lastik basıncı eksik ya da fazla ise lastiğin taban yüzeyi, yerle tam olarak temas edemez.
  • Aracın ağırlığı ve bozuk bir yol arasında kalan jantlar, hava basıncının da etkisi ile rot ve balans ayarında sıkıntılara yol açabilir.

Araç için oldukça önemli olan rot ve balans ayarı hakkında daha fazla bilgi için Fuat Otomotiv Şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Rot & Balans Ayarı Fiyatları

İstanbul rot ve balans ayarı fiyatları, araç modeline göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, model olarak düşük olan bir aracın rot ve balans ayarı fiyatı ile modeli yüksek olan bir aracın rot ve balans ayarı fiyatı aynı değildir. Bu sebepten ötürü İstanbul rot ve balans ayarı fiyatları hakkında müşterilerimize net ve sahip bir fiyat bilgisi vermemiz doğru değildir. İstanbul rot ve balans ayarı fiyatları hakkında daha detaylı ve ayrıntılı bilgi için Fuat Otomotiv Şirketi’ni sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Whatsapp