Pendik Rot & Balans Ayarı

Pendik Rot & Balans Ayarı

Pendik Rot & Balans Ayarı

Rot & balans ayarı nedir? Neden yapılmalıdır? Pendik rot & balans ayarı yapan ekibimize göre güvenli araç performansı için bu iki ayarın mutlaka yapılması gerekiyor. Araçlarda titreme, sağa ya da sola çekme gibi haller rot balans ayarının bozulduğunu gösteren işaretlerdir. Seyir halindeyken aracın farklı yönlere çekilmesi araç kontrolünü yitirmeye sebep oluyor. Araç hâkimiyetinin sarsılması bir anlık panikle ciddi kazalara zemin hazırlıyor, hayatı tehlikeye atıyor. Bu konuda bilinçli olan sürücüler rot – balans ayarının kontrollerini yaptırıyor, sorunsuz yolculuklar yapıyor. Rot – balans ayarı 5 ila 10 bin kilometrede bir mutlaka kontrol ettirilmeli, yeniden ayarlanmalıdır. İhmal edilen bu hassas ayar, aracın teknik anlamda da zarar görmesine sebep oluyor. Fuat Otomotiv’in Pendik Rot & Balans ayarı ekibi, her gün kullanılan, engebeli yollardan geçen araçların bu konuda hassas olmasını öneriyor. Yeni yapılmış bir rot balans ayarı, zorlu bir yoldan geçtiğinde bozulabilir, yeniden ayarlanması gerekebilir. Bu yüzden kilometreye odaklanmak yerine araç kullanım alanlarına, süresine odaklanarak periyodik rot balans ayar bakımı gerçekleştirilmelidir.

Pendik Rot & Balans Ayarı Ekibinden Önemli Bilgiler

Rot ve balans iki ayrı ayar gerektiren sistemlerdir. Rot ayarı aracın direksiyon ve tekerleklerinin paralel hareket etmesini sağlar. Direksiyonu hareket ettirdiğinizde tekerlekler paralel olarak direksiyona uyum sağlamalıdır. Eğer bu konuda duyarlılık gözlenmiyorsa rot ayarında sıkıntı vardır demek. Ancak Pendik rot & balans ayarı yapan ekibimiz sürücüleri uyarıyor, rot ayarının bozulduğunu fark etmek kolay değildir. Sürücülerin seyir halindeyken araçtaki titremeleri ya da aracın tek bir tarafa çekildiğini fark etmesi gerekir. Fark edildiği anda ise teknik destek almak şart. Aksi halde beklenmedik kaza kapınızı çalabilir.

Balans ayarında ise tekerlek açılarının eşitliği söz konusudur. Tekerleklerin birbiriyle eşit açılarda olması, seyir halinde sorunsuz ilerlemesi gerekir. Balans ayarında sıkıntı olduğunu gösteren en büyük işaret titreme ve tekerlek uyumsuzluğudur. Pendik rot & balans ayarı kontrolünde aracınızın ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Fuat Otomotiv, aracın sürüş performansını iyileştirmek için deneyimli ekibi ve ekipmanlarıyla daima hizmetinizde.

Whatsapp