Kartal Rot & Balans

Kartal Rot & Balans

Kartal Rot & Balans

Rot ve balans ayarı, lastiklerinizi en iyi durumda tutmanıza yardımcı olabilecek iki farklı hizmettir. Kartal rot balans hizmeti ile aracınızın performansını iyileştirebilir, güvenli bir sürüş deneyimi elde edebilirsiniz.

Araç Rot Ayarı Nedir?

Kartal rot balans ayarı hizmetlerinden biri olan rot ayarı, aracın direksiyonunu herhangi bir yöne çevirdiğiniz zaman, tekerlerin de o yöne bakmasını sağlar. Rot ayarı, tekerlek ayarı şeklinde de bilinir. Tekerleklerin dengesiz olması direksiyon simidinizin sallanmasına veya titremesine neden olabilir. Bu, sadece hoş olmayan bir sürüşe neden olmakla kalmaz, aynı zamanda dengesiz lastiklere ve lastik aşınmasına yol açabilir. Lastik gruplarınız eşit olmayan ağırlık dağılımına sahipse ya da bir lastik / jant yuvarlak değilse, dengeleme gerekli olabilir. Teknisyenlerimiz, küçük ağırlıklar kullanarak tekerlekleri doğru şekilde dengelemek ve lastiği analiz etmek için hassas makineler kullanırlar. Tekerleklerinizin dengede olması lastiklerinizin ömrünü uzatır, zıplamayı en aza indirir, çekiş ve kontrolü iyileştirir. Araç rot ayarı sayesinde daha yumuşak bir sürüşün tadını çıkarırken daha fazla tasarruf edersiniz. 

Araç Balans Ayarı Nedir?

Kartal rot balans işlemlerinden biri de araç balans ayarıdır. Gerekli olduğu belirlendiğinde tekerlek hizalama yapılmalıdır. Bu uygulama, aracınızın hizalama özellikleri dahilinde lastiklerin mümkün olduğunca yola dik ve birbirine paralel olmasını sağlamak için aracınızın süspansiyon bileşenlerinde ayarlamalar yapılarak gerçekleştirilir. Tipik olarak, dış kuvvetler tekerleklerin dışarı çıkmasına neden olabilir. Bir çukur ya da kaldırıma çarpma durumlarında araç balans ayarına gereksinim duyabilirsiniz. Aşağıdaki durumlarda hizalamanızın kontrol edilmesi ve ardından ayarlanması gerekebilir:

  • Lastik aşınması söz konusu ise
  • Direksiyon simidi merkezin dışındaysa
  • Lastikler belli bir tarafa doğru eğim almışsa
  • Yeni lastiklerinizi aşınmadan korumak için

Aracınızı uzun süre hizasız bir şekilde kullanmak, lastiklerinizin gereksiz yere aşınması ve yıpranması nedeniyle bir güvenlik sorunu haline gelebilir. Aşırı ve dengesiz sırt aşınmasını önlemek için, sorunu fark ettiğinizde tekerlek hizalamanızı kontrol ettirmeniz önemlidir. Firmamız, aracınızın sorunlarını hızla teşhis edebilir ve ilgili problemi gidermek için kusursuz bir bakım işlemi gerçekleştirebilir. Kartal rot balans ayarı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp