Pendik Lastik Tamiri

Pendik Lastik Tamiri

Pendik Lastik Tamiri

Bir otomobil motorunun bakımı çok fazla iş gerektirebilir! Ancak araç güvenliği ve performansı söz konusu olduğunda, lastikleriniz tam anlamıyla kauçuğun yolla buluştuğu yerdir ve onlara iyi bakmadan arabanız hiçbir yere hızlı gitmez. Tekerlek, insanlığın ilk icatlarından biri olabilir, ancak günümüz lastiklerini çalışır durumda tutmak her zaman o kadar basit değildir. Bu yüzden Pendik lastik tamiri hizmetiyle araç lastiklerinizin performansını ve ömrünü çoğaltabilirsiniz.

Lastiklerinizi Ne Zaman Tamir Ettirmelisiniz?

Hiçbir şey sonsuza kadar sürmez ve araçlarımızdaki lastikler kesinlikle düzenli bakım ve değişim gerektirirler. Lastiklerinizi değiştirmek, aracınızı çalışır durumda tutmanın olağan bir yoludur. Pendik lastik tamiri ve onarım hizmeti ile araç lastiklerinizin iyi durumda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Oto Lastik Sırt Aşınmasına Dikkat!

Oto lastik bakım ve onarım belli koşullarda gereklidir. Lastiklerinizin aşınmış olması, yeni lastik alma zamanının geldiğinin en önemli göstergelerinden biridir. Lastiklerinizdeki sırt, lastiği saran oluklu bölümlerdir. Çeşitli yol türlerinde ve yağmur, buz ve kar gibi çeşitli hava koşullarında çekişi korumanıza yardımcı olurlar. Zamanla kauçuk sertleşip çatlayabilir ve kullanımla birlikte diş doğal olarak aşınır. Bu, aracınızın frenlenmesini ve kontrol edilmesini zorlaştırabilir ve bir patlamaya ya da yırtılmaya neden olabilir. Bunların önüne geçmek için Pendik lastik tamiri hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Oto Patlak Lastik Tamiri

Lastiğinizin tamamen patladığını ve içinde dev bir delik olduğunu fark ederseniz, çözüm basittir: Lastiği değiştirin. İlk olarak, lastiği belirgin işaretler açısından inceleyin. Bu, bir çivi veya lastikten çıkıntı yapan başka herhangi bir keskin nesne olabilir. Lastiğinizdeki bir çivi, mutlaka iç lastiği deldiği ve bir sızıntıya neden olduğu anlamına gelmez, fakat nesneyi çıkarmak genellikle iyi bir fikirdir. Bir çift pense veya pençeli çekiçle çiviyi çıkarın. Lastiğiniz onarım ile yeniden kullanılabilir hale gelebilir. Bu yüzden Pendik lastik tamiri ile lastiğinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Lastik Basıncını Kontrol Edin

Her şeyden önce, lastik basıncınızın yeterli olduğundan emin olmanız gerekir. Lastiklerinizin aşırı şişirilmesi, orta dişin, lastiğin dış kısmındaki dişten farklı bir oranda aşınmasına neden olur. Elbette bu, lastiklerinizi daha sık değiştirmeniz gerekeceği ve zayıf çekişe ve tamamen daha az konforlu bir sürüşe neden olabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, lastikte yeterli hava yoksa, lastiğin yolla çok fazla temas etmesi söz konusu olabilir. Aşırı sürtünme, gaz kilometrenizde sorunlara neden olabilir ve yine lastik sırtının daha hızlı aşınmasına yol açabilir.

Whatsapp